Bez Bantlar – Tamir Bantları – Gaffer Bant

Ürün KoduÜrün GörseliÜrün CinsiMarkaKalınlıkTaşıyıcıYapışkanAçıklama
3m 1900 Duct TapeBez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant 3m 0,147 mm PE Kaplı Bez Sentetik Kauçuk Genel tamir amaçlı Gri Duct Tape.
3m 2902 Duct Tape Bez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant 3m 0,21 mm PE Kaplı Bez Doğal Kauçuk Genel amaçlı tamir bandı. 3m 2902 duct tape.
3m 3903 Duct Tape Bez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant 3m 0,16 mm Vinil Kauçuk Vinil Duct tape. İnşaat ,elektrik sektörlerinde kullanılır. Renk kodlama, yüzey koruma, demetleme ve çemberleme uygulamalarına uygundur.
Bond Duct Tape Bez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant Bond 0,13 mm PE Kaplı Bez Sentetik Kauçuk Genel amaçlı ekonomik duct tape.
Mat Kamera Bandı Bez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant Tesa 280 µm PE Kaplı Bez Doğal Kauçuk Mat kamera bandı olarak da bilinir.Tiyatro, sinema, müzik sahnelerinde ve sahne arkalarında ışığın yansımasını önler. Sahnede zemin malzemesi birleştirmelerinde kullanıılabilir.Kablo demetleme yapılabilir.
Tesa 4611 Bez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant Tesa - Akrilik Kaplı Bez Doğal Kauçuk Ürün Özellikleri tesa ® 4611 ortasında yapışkan tarafının bir kısmı ile nötralize edilmiş, güçlü bir akrilik kaplamalı kumaş banttır. tesa ® 4611 "Sanat ve Eğlence" uygulamaları için mükemmel bir çözümdür. Özellikler: Pürüzlü yüzeylerde bile yüksek yapışma, mükemmel mukavemet, iz bırakmadan sökülür, mat yüzey
Tesa 4363 Bez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant Tesa 310 µm Akrilik Kaplı Bez Doğal Kauçuk 2 hafta UV dayanımı. Pürüzlü yüzeylerde bile iyi yapışma. Su geçirmez, iz bırakmadan sökülür.
Tesa 4541 Bez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant Tesa 270 µm Kaplanmamış Kumaş Doğal Kauçuk Ağır karton ve teneke kutuların paketlenmesi, Demir, çubuk ve kabloların demetlenmesi, Kenar koruma işlemleri, Hayvanların bandajlanması gibi hayvan sağlığı ile ilgili çeşitli aplikasyonlar
Tesa 4613 Bez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant Tesa 180 µm PE Kaplı Bez Doğal Kauçuk Duct Tape. tesa® 4613 genel kullanıma yönelik Duct banttır. Doğal kauçuk yapışkanlı, 27 mesh dokuma sıklığına sahip, PET/pamuklu bezden oluşmaktadır.Pürüzlü yüzeylerde dahi iyi yapışma,elle yırtılması kolay,su geçirmez, esnek,2 renkte: siyah, gümüş
Tesa 4651 Bez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant Tesa 310 µm Akrilik Kaplı Bez Doğal Kauçuk Ağır boruların, profillerin vs demetlenmesi, tel ve kabloların işaretlenmesi, Boruların hava geçirmez ve kalıcı şekilde sarılması ,Keskin kenarların emniyeti, Kabloların sabitlenmesi ve yalıtımı ,Teneke ve boruların kapatılması,demetlenmesi
Tesa 4671 Bez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant Tesa 280 µm Akrilik Kaplı Bez Doğal Kauçuk Ağır boruların, profillerin vs demetlenmesi ve takviyesi Zemin işaretleme Sergiler sırasında halıların montajı Keskin kenarların korunması Teneke ve boruların paketlenmesi
Tesa 4672 Bez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant Tesa 280 µm Akrilik Kaplı Bez Doğal Kauçuk Fosforlu Premium gaffer bant. Sahne ve gösteri sanatlarında işaretleme amaçlı kullanılır.
Tesa 4688 Bez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant Tesa 260 µm PE Kaplı Bez Doğal Kauçuk tesa® 4688 polietilenle kaplanmış bez banttır. Basınca duyarlı doğal kauçuk yapışkan, 55 mesh dokuma sıklığına sahip PET bez taşıyıcıdan oluşan , çeşitli ihtiyaçlara uygun tipik bir tamir bantıdır. Kamera bandı, gaffer bant olarakta adlandırılır.
Tesa 51608 Bez Bantlar - Tamir Bantları - Gaffer Bant Tesa 280 µm PET Tüylü Bez KauçukTüylü bez bant. Elektrik izolasyonu için kullanılır. Tüylü bez yapısı sayesinde titreşimle ortaya çıkacak kablo seslerini engeller. 105° ye kadar ısı dayanımı.

Günlük hayatta onarım ve tadilat gerektiren birçok işle karşı karşıya kalınmaktadır. Bu durum özellikle önem verilen ev eşyaları ve bahçe gereçleri gibi eşyalar için geçerlidir. Bez bantlar hasar görmüş eşyaların tamir edilmesine yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla eşyaları değiştirmek zorunda kalmadan, tamir ederek paradan tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Daha fazla atık çıkarılmayacağı için çevre de korunmuş olacaktır. Tamirat ve onarımlarda bez bant kullanıldığında, tamirat işlerini kişinin kendisinin yapması mümkün olacaktır. Hasar görmüş her eşyanın değiştirilmesi gerekmeden tamirat ve onarımının yapılması, geçmiş dönemlerde sıklıkla başvurulan bir yöntemdi. Bir şeyleri çöpe atmadan önce tamir edilmesi bantlarla ve küçük bir teknik beceri ile mümkündür. Bez bantlardan faydalanarak bu işleri yapabilir ve önemli miktarlarda para tasarrufu yapabilirsiniz.

Gaffer Bant ve Tamir Bantları

Bez bantlar uzun süre kullanım özelliği olmalarının yanında, iç ve dış uygulamalar için kullanılabilen bantlardır. Dayanıklı ve su geçirmez yapıya sahip olmalarından dolayı sıklıkla tercih edilmektedirler. Su geçirmez yapısıyla birlikte güçlü yapıştırma performansını da beraberinde sunmaktadır. El işleri ve eşyaları demetleme ya da paketleme uygulamalarında yanı sıra işaretleme yapmak için de kullanılmaktadır. Sabitleme bantları bir diğer ismiyle gaffer bant tiyatro, konser sahneleri, fuarlar ve diğer etkinlikler başta olmak üzere farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu bantların popüler olması sebebi ise yüksek yapıştırma gücüne ve kolay kullanıma sahip olmasıdır. Tamir bandı kabloları sabitleme, boşlukları kapatma ve alanları işaretlemede de sıklıkla kullanılmaktadır.