Maskeleme Bantları


Boya ve badana gibi işlerde boyanması ya da kirlenmesi istenmeyen yüzeylere yapıştırılır maskeleme yapılmasına olanak sağlamaktadır. Yüksek ısı maskeleme gereksinimi için kullanılan kapton bant, standart olarak 33 metre uzunluktadır. Gereksinime göre uzunluğu ya da kısalığı ayarlanabilmektedir. Firmamız tarafından kalitesinden ödün verilmeden üretilen kapton bant fiyat konusunda da piyasada bulabileceğiniz en uygun ürünler arasında yer almaktadır. Genel amaçlı iç ve dış ortamlarda kullanılabilen bu modeller, inşaat, boya, mobilya sektörlerinde ve montaj gibi alanlarda geçici sabitlemek için kullanılmaktadır. Beyaz eşya sektörü üretim sürecinde kabloların demetlenip sabitlenmesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Elastik niteliği sayesinde yapıştırma esnasında istenen şekli kısa süre içerisinde almaktadır. Doğal tutkal niteliği ile yapıştığı zeminden kısa süre içerisinde sökülmektedir.

Kapton Bant Fiyat ve Maskeleme Bandı Fiyat

Maskeleme bantları cam süsleme ve kumlama alanlarında da kullanılmaktadır. Kumlamaya maruz kalması istenilmeyen alanlara yapıştırılarak maskeleme bantları o bölgelerdeki camın parlak kalmasına olanak sağlamaktadır. Mobilyacılar tarafından daha çok kâğıt bant ismiyle hitap edilen maskeleme bandı fırça ile yapılan vernikleme işi gibi alanlarda mobilyaların korunması gereken yüzeylere yapıştırılmaktadır. Firmalar arasında farklılık gösteren maskeleme bandı fiyat seçenekleri, markalara ve ebada göre değişiklik göstermektedir. Bandın kalitesi de firmalara göre farklılık göstermektedir. Alanına göre farklılık gösteren maskeleme bandı fiyatlarında değişim söz konusu olabilmektedir. Isıya dayanıklı maskeleme bantları bu sektörlerin birçoğunda kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır. En uygun fiyatlarla sunulan kapton bant ve maskeleme bandı modellerini sitemizde sergilediğimiz ürünler arasında bulabilirsiniz.
Ürün KoduÜrün GörseliÜrün CinsiMarkaKalınlıkTaşıyıcıYapışkanAçıklama
3m 214 Maskeleme BandıMaskeleme Bantları 3m0.147 mm Krep Kağıt Doğal Kauçuk Yaklaşık 1 saat süreyle 177°'ye kadar sıcaklığa dayanıklı kağıt maskeleme bandı. Güneş ışınlarına uzun süre bırakılmaması taviye edilir.
3m 232 Maskeleme Bandı Maskeleme Bantları 3m0,16 mm Krep Kağıt Kauçuk Solventlere dayanıklı. 121° ısıya 30 dakika boyunca dayanabilir. Yüksek performanslı kağıt bant.
3m 2214 Maskeleme Bandı Maskeleme Bantları 3m 0,14 mm Krep Kağıt Kauçuk Genel amaçlı maskeleme bandı. 66° ye kadar ısı dayanımı olan kağıt bant.
3m 2525 Maskeleme Bandı Maskeleme Bantları 3m0.241 mm Kağıt Kauçuk149° ısıya 60 dakika dayanabilen, kalın kağıt taşıyıcılı iç mekan maskeleme bandı. Dış mekan uygulamaları için uygun değildir.
Astel Maskeleme Bandı Maskeleme Bantları Astel - Krep Kağıt Kauçuk Solvent bazlı,80°C ısıya dayanıklı.Kuvvetli yapışan.İz bırakmadan sökülebilen.Özellikle endüstriyel kullanıma uygun
Boss Extra Maskeleme Bantları Boss 120 micron Krep Kağıt Doğal Kauçuk 80° ısı dayanımlı maskeleme bandı. Otomotiv sektöründe boya işlerinde, cam kumlama uygulamalarında kullanılır. İz bırakmadan sökülür.
Boss Maskeleme Bandı Maskeleme Bantları Boss - Krep Kağıt Hotmelt Genel amalı iç mekan uygulamaları için krep kağıt maskeleme bandı.
Boss Polyester Maskeleme Bandı Maskeleme Bantları Boss 60 µm - 85 µm PolyesterSilikon220° ısı dayanımlı elektrostatik toz boya bandı. Kalıntı bırakmadan düzeltilebilir.
Gold Maskeleme Bandı Maskeleme Bantları Gold- Krep Kağıt Kauçuk 70° - 80° civarındaki uygulamalar için kağıt maskeleme bandı. Otomotiv, cam kumlama gibi uygulamalar için uygundur.
Vege Maskeleme Bandı Maskeleme Bantları Vege - Krep Kağıt AkrilikGenel amaçlı maskeleme bandı.
Tesa 4154 Maskeleme Bantları Tesa 65 µm PVCDoğal Kauçuk tesa® 4154 PVC destekli ve akrilik yapışkanlı bir maskeleme bandıdır. Ürün, aşındırma sırasında cam ve metali maskelemek için kullanılmak üzere tasarlanmıştır.Asit ve alkalilere karşı dirençlidir.
Tesa 4174 Fineline Maskeleme Bantları Tesa 110 µm PVCDoğal Kauçuk Fineline. Kauçuk yapışkanlı, esnek, sıcağa dayanıklı PVC ince maskeleme bandıdır.Yüksek sıcaklıklarda çekmez.Fırında kuruma sırasında boyut değişikliklerine uyumlu..Kenar kalkması yaşanmaz , kalıntı bırakmadan sökülebilir
Tesa 4302 Maskeleme Bantları Tesa 170 µm Krep Kağıt Doğal Kauçuk 160° sıcaklığa dayanıklıdır. Özellikle otomotiv sektöründe tercih edilir. Çok keskin ve düzgün kenarları sayesinde kusursuz bir boyama imkanı sağlar. Fineline diyede bilinir.
Tesa 4308 Maskeleme Bantları Tesa 170 µm Krep Kağıt Doğal Kauçuk 100° sıcaklığa kadar dayanıklı. Su bazlı boyalarla kullanılması önerilen ve iz bırakmadan sökülebilen kağıt bant.
Tesa 4309 Maskeleme Bantları Tesa 170 µm Krep Kağıt Doğal Kauçuk tesa® 4309, sonrasında 120 °C sıcaklığa kadar fırında kurutma işleminin yapıldığı sprey boyama işlemi için ince krepe, son derece gerilebilir ve esnek bir kâğıt maskeleme bandıdır.
Tesa 4316 Maskeleme Bandı Maskeleme Bantları Tesa 140 µm Krep Kağıt Doğal Kauçuk Metal, plastik,cam ve krom parçaların maskelemesinde kullanılır. Islak kumlamaya elverişli kağıt maskeleme bandı.
Tesa 4317 Maskeleme Bantları Tesa 140 µm Krep Kağıt Doğal Kauçuk 80° ısı dayanımı. Metal, plastik,cam ve krom parçaların maskelemesinde kullanılır. Islak kumlamaya elverişli kağıt maskeleme bandı.
Tesa 4318 Maskeleme Bantları Tesa 170 µm Krep Kağıt Doğal Kauçuk 160°' ye kadar ısı dayanımı. Su bazlı veya solvent bazlı boyamalardan sonraki fırın uygulamalarına uygundur.
Tesa 4324 Maskeleme Bantları Tesa 280 µm Krep Kağıt Doğal Kauçuk Demetleme ve bandajlama içinde kullanılan. Foto kağıdı eklemesinde kullanılan 80° ye kadar dayanımlı kağıt bant.
Tesa 4329 Maskeleme Bantları Tesa 130 µm Krep Kağıt Doğal Kauçuk 70° ye kadar ısı dayanımı olan genel amaçlı kağıt maskeleme bandı.
Tesa 4331 Maskeleme Bantları Tesa 110 µm PET SilikonElektrostatik toz boyama sırasında maskeleme.Silikon içeren yüzeylere dahi yapışır. Keskin boya kenarı elde edilmesini sağlar. İz bırakmaz.
Tesa 4333 Maskeleme Bantları Tesa 80 µm Kağıt Akrilik Hassas yüzeyler için Keskin Kenar Maskeleme Bantı, su bazlı boya ve verniklerle uygulanabilirdir .Özellikle ahşap, duvar kâğıdı ve yeni boyanmış yüzeyler gibi hassas ve kritik yüzeylerde uygulanmak üzere tasarlanmıştır.
Tesa 4334 Maskeleme Bantları Tesa 90 µm Kağıt Akrilik Yüksek kalitede kağıt taşıyıcısı ve seçkin özel yapışkan formülasyonunun kombinasyonu, uygulamadan itibaren 5 aya kadar kolay sökülmeye olanak sağlar. Bu sayede yalnızca bir kez maskeleme yaparak birden fazla çalışma olanağı sağlanır
Tesa 4341 Maskeleme Bantları Tesa 170 µm Krep Kağıt Doğal Kauçuk 140° ısı dayanımı olan yüksek yapışma gücüne sahip maskeleme bandı. Cross cut testine uygundur. Boya test bandı olarak kullanılabilir.
Tesa 4349 Maskeleme Bantları Tesa 120 µm Krep Kağıt Doğal Kauçuk 50° ısı dayanımı. Genel amaçlı ekonomik seri kağıt bant.
Tesa 4432 Maskeleme Bantları Tesa 670 µm Kağıt Doğal Kauçuk 100° ye kadar ısı dayanımı. Cam, ayna ve taş kumlama için uygundur. (6 saniye./4 bar).
Tesa 4432 Maskeleme Bantları Tesa 670 µm Kağıt Doğal Kauçuk Kalın ve dayanıklı bir kâğıt taşıyıcılı.Manüel kesim için geliştirilmiştir.Atölyelerde taşlama, ayakkabı, deri ve metal işleme endüstrisinde şablon kesiminde masa üstünde yastık tabanı ve başka koruma işleri için koruyucu malzeme olarak kullanılır.
Tesa 4432 Maskeleme Bantları Tesa 150 µm Krep Kağıt Akrilik Marin bandı olarak bilinir. 6 hafta dış mekan dayanımı vardır.Tüm dış mekân boya işleri için uygundur.
Tesa 4432 Maskeleme Bantları Tesa 80 µm PolyesterSilikonToz boya uygulamalarında maskeleme için idealdir. Kalıntı bırakmadan sökülebilir. Die cut uygulamaları için kağıt koruyuculu versiyonu da mevcuttur.
Tesa 4432 Maskeleme Bantları Tesa 80 µm PolyesterSilikonToz boya uygulamalarında maskeleme için idealdir. Kalıntı bırakmadan sökülebilir. Die cut uygulamaları için kağıt koruyuculu versiyonu da mevcuttur.

Boya ve badana yapılması gereken durumlarda boyanın kirlenmesi istenmeyen yüzeylere yapıştırılmaktadır. Bu sayede maskeleme işlemi yapılmaktadır. Elastik özellikleri şekil alan maskeleme bantları, yapıştırıldıkları yüzeylerde iz bırakmayan ve kolay halde sökülebilen bantlardır. Genel olarak boya kurutma fırın sıcaklığına dayanıklı olacak biçimde imal edilen maskeleme bandı farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Boya ve badana işlerinin dışında otomotiv sektörü, gıda sektörü, medikal ve tekstil sektörü gibi alanlarda kullanılan; maskeleyici ve koruyucu olarak görev yapan bir malzemedir. Maskeleme bantlarının soğuğa dayanıklı olacak biçimde imal edilen farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Otomotiv sektöründe fırın boya yapılması gereken parçalarda da maskeleme bantları kullanılmaktadır. Otomotiv sektöründe maskeleme bantları fırın boya işlemi sırasında boyanmaması gereken yüzeylerde boyanmayacak olan bölümler maskeleme bantları ile kaplanır. Fırınlanarak boyanması gereken parçaların fırında boyanması esnasında boyanması gerekmeyen bölümleri koruyan maskeleme bantları, İşlem süresinde önemli ölçüde kısalma ve işlemin kolaylaşmasına olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda maskeleme bantları cam süsleme ve kumlama işleri için de kullanılmaktadır. Kumlamaya maruz kalması istenilmeyen bölgelere yapıştırılan maskeleme bantları o bölgelerdeki camın parlak kalmasına imkân tanımaktadır. Piyasada verilen maskeleme bandı fiyatı ile firmamızın fiyatları karşılaştırılırsa, önemli maliyet avantajları sağladığımız görülebilir. Söz konusu olan bantlar, üstlendikleri görevlerle kıyaslandıklarında oldukça düşük fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Maskeleme bantları fiyatları markanın ve ebatların yanı sıra bandın kalitesine göre de farklılık göstermektedir.